Poszukuję pięknych form w każdej materii, skupisku atomów.
Wpuszczam ruch w Twoje nieodkryte dotąd przestrzenie.

Ola Ziarnik - jogę praktykuję od 16 lat. W swojej metodzie wykorzystuję największe pasje, mianowicie ruch, ciało oraz parę idealną... ciało w ruchu. Praca z ciałem jest dla mniej ciągłym odkrywaniem swoich skarbów i ograniczeń, fascynacją jednym i drugim. W swojej pracy, jak i praktyce własnej korzystam z wielu bogatych nurtów jogi, z czego vinyasa krama joga (łącząca ciało z umysłem i oddechem) jest najbliższa mojemu sercu. Ukończyłam kurs instruktorski pod okiem nauczyciela jogi i medytacji Macieja Wieloboba, jestem w trakcie kursu doskonalącego u Joginki- Patrycji Gawlińskiej, uczestniczyłam w licznych warsztatach, m.in.: u Radka Rychlika, Jamesa Earlsa, Magnusa Richberga czy Agnieszki Wielobob.

Od 4 lat pogłębiam swoją percepcję ciała poprzez dotyk, ucząc się masażu tajskiego m.in. w Yeshee School of Massage, od Mistrza Takashiego Yohizawy (JPN) oraz masażu Tui Na w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Od 10 lat obserwuje ciało i emocje na licznych festiwalach tańca współczesnego, warsztatach improwizacji tanecznej, sztuki performance’u, kontakt improwizacji oraz świadomej pracy z ciałem. Moją ulubioną metodą jest pozwalająca na przekraczanie swoich ograniczeń - Gaga Mouvment - mistrza Ohada Naharina, którą praktykuję u Natalii Iwaniec oraz Gosi Mielech.

Obecnie jestem uczestniczką czteroletniego szkolenia w nurcie Analizy Bioenergetycznej (PSAB) akredytowanego przez Międzynarodowy Instytut Analizy Bioenergetycznej (International Institute for Bioenergetic Analysis, IIBA) założony w 1956 roku w Nowym Yorku przez Aleksandra Lowena. Ten amerykański psychiatra jest twórcą systemu terapeutycznego, według założeń którego ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane, przez co pracując z ciałem można wyleczyć problemy umysłu. Szkolenie uważam za doskonale zwieńczenie swojej wieloletniej praktyki na macie.

Od wielu lat doświadczam świata w amatorskim teatrze, byłam zastępcą redaktora naczelnego portalu joga.abc, obecnie prowadzę blog JogaOli- HappyPeople. Regularnie uczestniczę w szkoleniach tematycznych warsztatach rozwojowych, min. kobiece kręgi z Natalią Miłuńską czy odosobnienie medytacyjne z buddyjskim mnichem Bhante Sujato. Moją pasją jest też Tradycyjna Medycyna Chińska oraz podróże. Myślę, że im więcej miejsc na świecie odwiedzimy oraz im więcej spojrzeń na własne ciało i umysł zaakceptujemy, tym przyjemniejsze i bardziej otwarte będzie nasze życie. Tą sama zasadą kieruje się w pracy z drugim człowiekiem, gdzie największą motywacją do działania jest ciekawość - ciekawość tego, co kryje i czego potrzebuje Twoje ciało, aby czuć się dobrze!! Pomagam ludziom w przekształcaniu osobistej relacji ciała ze światem. Najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście.

 

Mam poczucie, że im więcej gałęzi ze mnie wyrasta, tym stabilniejsze są moje korzenie.