Praktyka jogi jest świetnym uzupełnieniem i wzbogaceniem treningów wytrzymałościowych, maratonów, narciarstwa, kolarstwa. Korzyści jakie niesienie to głęboki, przemyślany stretching (standardowe ćwiczenia stosowane po treningach, są zazwyczaj bardzo powierzchowne) zmniejszający ryzyko kontuzji oraz umiejętność świadomego korzystania z potencjału jaki daje nam oddech, który po pierwsze nadaje rytm każdej aktywności, po drugie zwiększa poziom tlenu we krwi, co redukuje stres oksydacyjny.

Ćwicząc jogę, budujemy silne centrum ciała, stabilną wyprostowaną sylwetkę oraz przede wszystkim niezwykłą umiejętność balansowania jego ciężarem. Praktyka jogi mocno bazuje na mięśniach głębokich, uczy jak centrum ciała, dno miednicy, przepona, silna i otwarta klatka piersiowa jest w stanie „zarządzać” ruchem kończyn, nadając im większe tempo, siłę a przede wszystkim precyzję i poczucie sprawczości. Mówi się że praktykując jogę możesz z niej „wyciągnąć” co chcesz. I jest to prawda. Joga daje wiele możliwości, od budowania siły, przez uelastycznianie, poczucie stabilności, umiejętne zarządzanie własną energią, jednym słowem, jej dobrodziejstwa da się wykorzystać w zasadzie wszędzie, od szachów po podnoszenie ciężarów. Joga przywraca pierwotne poczucie miary i proporcji w ciele. Może być narzędziem służącym odprężeniu, pomagać w regeneracji oraz poprawie koncentracji, co dla zawodowych sportowców jest równie ważne jak codzienne treningi. Uczy słuchania komunikatów jakie niesie ciało.
Jogę wyróżnia też holistyczne podejście do człowieka, zajmuje się kształtowaniem pozycji w każdym kierunku, od stóp po czubek głowy, od powierzchni skóry przez powięzi, mięśnie, stawy, narządy wewnętrzne, serce, nerki, umysł, charakter. Jest to niezwykle bogata dyscyplina, ucząca jak słuchać komunikatów jakie płyną z ciała i pamiętajmy, niegdyś była dostępna tylko wybranym:)